Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
20
lipca
sobota
Czesław, Hieronim, Fryderyk
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Obchody Święta Wina w Sümeg

     Na zaproszenie Burmistrza   Ferens  Ratosi  delegacja z naszej Gminy brała udział 9 września  2012 roku w obchodach Święta Wina w Sümeg  na Węgrzech. W delegacji brali udział Przewodniczący Rady Gminy Kościan – Jan Szczepaniak, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kościan – Marieta Szkudlarska, Przewodniczący Komisji Spraw Socjalnych, Oświaty, Kultury i Sportu – Stanisław Sikora oraz Zastępca Wójta Gminy Kościan – Andrzej Przybyła.

     Ulicami miasta kilkaset osób przeszło w kolorowym korowodzie. Uroczystość otwarł Burmistrz Sümeg oraz przedstawiciele związku winiarzy. Miejscowy kanonik  poświęcił przyniesione owoce winogron i wino. Po części oficjalnej rozpoczęły  się występy młodzieży szkolnej oraz orkiestry dętej z Czech. 

     Bogaty program został przygotowany przez miejscowy Dom Kultury. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji kulinarnych, w tym  oczywiście degustacje wina.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Lipiec
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31