Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
20
maja
poniedziałek
Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Kosewo 2010

Jednostki z OSP Racot opanowały podium

 

           W niedzielę, 4 lipca zakończyły się V Otwarte Zawody Wodnych Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Wielkopolskiego. Odbywały się one na terenie ośrodka Horn i akwenie jeziora Powidzkiego w Kosewie. Do zmagań przystąpiło 12 drużyn, które rywalizowały w dwóch klasach:  o mocy silnika do 31 kM oraz o mocy silnika od 31 do 51kM.  

            Wzorem lat ubiegłych w zawodach tych wzięła udział Jednostka Sekcji Ratownictwa Wodnego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Racocie. Jednostkę z Racotu reprezentowały dwie drużyny w składzie: Racot I – Konrad Szulc, Piotr Chraplak, Damian Sworacki i Grzegorz Stanisławiak, zaś Racot II – Norbert Chraplak, Mikołaj Dobraś, Krzysztof Klak oraz Bartosz Prałat. Za przygotowanie drużyn do zawodów odpowiedzialny był Grzegorz Stanisławiak. 

            Organizacja Mistrzostw ma na celu m.in. sprawdzenie stopnia wyszkolenia strażaków ochotników w zakresie ratownictwa wodnego, podnoszenie kwalifikacji poprzez rywalizację sportową, wymiana doświadczeń w zakresie akcji ratunkowych i ratowniczych na różnych akwenach wodnych oraz promocja zdrowego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

            Wszystkie drużyny rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach. Pierwszą z nich był tor przeszkód w którym to załoga wykonuje rzut kołem ratunkowym i rzutką do celu oraz manewr holowania lekkiej łodzi do brzegu. Kolejnym punktem zmagań była konkurencja ratownicza polegająca na dopłynięciu osoby wzywającej pomocy (75m), holowanie do brzegu oraz udzieleniu jej pomocy medycznej. Najbardziej widowiskowym zadaniem był slalom łodzi motorowych. Zadaniem załogi było wykonanie wyznaczonej trasy slalomu pomiędzy bojami na odcinku ok. 500m. Ostatnią z konkurencji był wyścig łodzi wiosłowych na odcinku ok.100m. Wszystkie zmagania przebiegały w duchu zdrowej rywalizacji.   

             Obie drużyny z Racotu stanęły na podium w klasie łodzi o mocy silnika do 30kM. Drużyna OSP Racot II zajęła I miejsce, zaraz za nią uklasyfikowała się drużyna OSP Racot I. Trzecią grupą na podium była jednostka z OSP Budzisław Kościelny.

            Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy zawodów zadbali również o szereg atrakcji dla uczestników i licznie zgromadzonych widzów. Można było obejrzeć pokaz psów ratowniczych, zaprezentowany przez Ośrodek Szkolenia Psów „Iskra” z miejscowości Lubiecz (gm. Golina) oraz pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu druhów z OSP Kamień. Można też było wziąć udział w rywalizacjach takich jak: toczenie opony, rzut beczką od piwa czy picie mleka na czas. Zmagania jednostek przez dwa dni oglądało setki zgromadzonych plażowiczów.

            Jednostka Sekcji Ratownictwa Wodnego z OSP Racot przygotowuje się obecnie do V Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, które odbędą się w dniach 6-8  sierpnia 2010r. w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie).

(mn)

Multimedia inwestycje
Wszystkie multimedia
Wszystkie multimedia Filmy Galerie zdjęć
Film promocyjny NASZA GMINA ZAWODY SIKAWEK KONNYCH - FOTO ZAWODY SIKAWEK KONNYCH - VIDEO Ocalić od zapomnienia Strażacy GREATMAN TRILOGY 2017 Racot. Tygiel kultur Otwórz się na pomoc SPOTKANIA NOWOROCZNE DOŻYNKI GMINNE JUBILEUSZE OSP ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE VI Spotkanie plenerowe "Historie drzewami pisane" ĆWICZENIA STRAŻACKO - RATOWNICZE SEKCJA RATOWNICTWA WODNEGO OSP RACOT KLUBY SENIORA ŚWIĘTO POWIATOWE STRAŻAKÓW OTWARTY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" KONKURSY FOTOGRAFICZNE Film LSR Złóż deklaracje dotyczącą źródeł ciepła KOŚCIAN TRIATHLON - galeria DUMA WIELKOPOLSKI FILMOWE PODSUMOWANIA ROKU SZCZEPIMY SIĘ Plener malarsko - rzeźbiarski oczami młodego dziennikarza
Aktualności aktualności
20 maja 2024 Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie
20 maja 2024 XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II pt. „Watykan i Święty Jan Paweł II – Papież z dalekiej Polski”
Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Maj
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31