Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
20
lipca
sobota
Czesław, Hieronim, Fryderyk
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

IV Krajowe Dni Pola Sielinko

Zachęcamy do udziału w IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023, które odbędą się w dniach 3-5.06.2023 r.  Poniżej przedstawiamy Program wydarzenia. 

Sobota, 3 czerwca

9:00 – Otwarcie terenu targowego dla Odwiedzających, rozpoczęcie pierwszego dnia IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023

10:00 – 12:00 – Uroczystość otwarcia IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023 (Scena Główna)

10:00 – 10:30 – Pokaz oceny bydła mięsnego (Strefa IV RWZH – Ring)

10:00 – 13:00 – Ocena koni i pokaz zwierząt (Strefa IV RWZH – Parkur)

10:00 – 13:00 – Ocena królików i pokaz zwierząt (Strefa IV RWZH – Hala królików)

10:00 – 13:00 – Prezentacja owiec, pokaz zwierząt (Strefa IV RWZH – Hala owiec)

10:30 – 13:00 – Ocena bydła mlecznego i pokaz zwierząt (Strefa IV RWZH – Ring)

11:00 – 11:20 – Gleba z(w) profilu - jak zabiegi agrotechniczne wpływają na morfologię gleb – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

11:00 – 11:20 – Pokaz autonomicznego robota do siewu, pielenia i oprysków – FarmSystems (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

11:00 – 13:00 – Prezentacja gęsi i pokaz zwierząt (Strefa IV RWZH – Namiot przy ringu) 11:20 – 11:40 – Orać, czy nie orać? - spacer przez pola w poszukiwaniu odpowiedzi – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

11:20 – 11:40 – Pokaz mechanicznego odchwaszczania kukurydzy z możliwością oprysku roślin w rzędzie – Łukasiewicz – PIT (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

11:30 – 12:30 – Pokaz strzyżenia owiec (Strefa IV RWZH – Przed halą owiec)

11:40 – 12:00 – Flora i entomofauna pasów kwietnych – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

11:40 – 12:00 – Pokaz siewu bezpośredniego w poplon siewnikiem Aurock 6000 RC – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

12:00 – Pokaz systemu AGREUS - pomiaru parametrów klimatyczno-glebowych jako narzędzia optymalizacji nawadniania, ochrony roślin i prac agrotechnicznych (Strefa Ogrodnictwa)

12:00 – 12:20 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w zbożach ozimych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

12:00 – 12.20 – Pokaz brony talerzowej AKPIL GEPARD z ciągnikiem Basak 2110S – DEVISIONER (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

12:20 – 12:40 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w rzepaku ozimym – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

12:20 – 12:40 – Pokaz innowacyjnej maszyny do zbierania kamieni – USARYA Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

12:30 – 13:00 – Otwarcie Centrum Testowania Sztucznej Inteligencji – projekt AgrifoodTEF (Strefa Innowacji)

12:40 – 13:00 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w roślinach jarych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

12:40 – 13:00 – Pokaz drona opryskowego w locie (z wodą) oraz dron multispektralny – IRONSKY (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:00 – 13:15 – Pokaz skanowanie gleby i zautomatyzowanego pobierania prób glebowych – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:00 – 13:20 – Sposoby monitoringu szkodników i ochrony organizmów pożytecznych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

13:00 – 13:30 – Pokaz konny „Lajkonie” (Strefa IV RWZH - Parkur)

13:00 – 14:00 – Wybór i prezentacja Superczempiona Wystawy, najpiękniejszego zwierzęcia wystawy spośród jałówek, krów ras mlecznych i ras bydła mięsnego oraz koni (Strefa IV RWZH – Ring) 13:00 – 15:00 – Blok wykładowy z pokazami „Jakość i bezpieczeństwo żywności” (Strefa Innowacji)

13:15 – 13:30 – Pokaz precyzyjnego siewu kukurydzy zmienną dawką bez nakładek na uwrociach – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:20 – 13:40 – Pokaz działania N-Testera – WODR w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

13:30 – 13:45 – Pokaz pielnika Bednar - technologia pielenia pielnikiem sterowanym kamerą i elektroniką – AGROHANDEL (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:40 – 14.00 – Gleba z(w) profilu - jak zabiegi agrotechniczne wpływają na morfologię gleb – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

13:45 – 14:00 – Pokaz autonomicznego robota do siewu, pielenia i oprysków – FarmSystems (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:00 – 14:15 – Pokaz mechanicznego odchwaszczania kukurydzy z możliwością oprysku roślin w rzędzie – Sieć Badawcza Łukasiewicz – PIT (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:00 – 14:20 – Orać, czy nie orać? - spacer przez pola w poszukiwaniu odpowiedzi – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

14:00 – 14:30 – Pokaz konny „Lajkonie” (Strefa IV RWZH – Parkur)

14:15 – 14:30 – Pokaz siewu bezpośredniego w poplon siewnikiem Aurock 6000 RC – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:20 – 14:40 – Flora i entomofauna pasów kwietnych – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

14:30 – 14:45 – Pokaz brony talerzowej AKPIL GEPARD z ciągnikiem Basak 2110S – DEVISIONER (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:40 – 15.00 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w zbożach ozimych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

14:45 – 15:00 – Pokaz innowacyjnej maszyny do zbierania kamieni – USARYA Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:00 – 15:15 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w rzepaku ozimym – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

15:00 – 15:15 – Pokaz drona opryskowego w locie (z wodą) + dron multispektralny – IRONSKY (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:10 – 16:10 – Mini debata: Rolnictwo precyzyjne i drony w rolnictwie (Strefa Innowacji)

15:15 – 15:30 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w roślinach jarych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

15:15 – 15:30 – Pokaz skanowanie gleby i zautomatyzowanego pobierania prób glebowych – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:30 – 15:45 – Sposoby monitoringu szkodników i ochrony organizmów pożytecznych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

15:30 – 15:45 – Pokaz precyzyjnego siewu kukurydzy zmienną dawką bez nakładek na uwrociach – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:45 – 16:00 – Pokaz działania N-Testera – WODR w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

15:45 – 16:00 – Pokaz pielnika Bednar - technologia pielenia pielnikiem sterowanym kamerą i elektroniką – AGROHANDEL (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

17:00 – Zakończenie pierwszego dnia IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Lipiec
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31