kwietnia

EFS - edycja 2012

REALIZACJA PROJEKTU SYSTEMOWEGO
„Twoja aktywność – Twój rozwój”  w 2012 roku

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie realizuje IV edycję projektu systemowego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Celem głównym projektu jest wspieranie nabywania oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych w okresie I – XII.2012r. 20 osób (18 K i 2 M) z gminy Kościan będących w wieku aktywności zawodowej, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Projekt adresowany jest do 20 osób (kobiet i mężczyzn) z terenu gminy Kościan będących klientami GOPS Kościan, korzystających z pomocy społecznej bez względu na rodzaj, formy i źródło finansowania, zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodów wskazanych w art.7 ust. o pomocy społecznej.

Projekt obejmuje zawarcie i prowadzenie kontraktów socjalnych, w ramach których dla każdego beneficjenta ostatecznego zastosowane zostaną min. 3 instrumenty aktywnej integracji:

1. WARSZTATY PSYCHOSPOŁECZNE z zakresu kompetencji i umiejętności społecznych

2. WARSZTATY DORADZTWA ZAWODOWEGO związane z aktywnymi metodami poszukiwania pracy

3. PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE I ZAWODOWE w formie indywidualnych spotkań

4. WSPARCIE ASYSTENTA RODZINY

5. KURSY AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ

• „Zarządzanie budżetem domowym”
     • „ABC dobrego wyglądu”

6. SZKOLENIA I KURSY ZAWODOWE dostosowane do indywidualnych potrzeb i predyspozycji uczestników projektu

7. ZAJĘCIA SZKOLNE ZWIĄZANE Z UZUPEŁNIENIEM WYKSZTAŁCENIA

W ramach projektu dla uczestników i ich rodzin przewidziano również organizację:

 Pikniku rodzinnego

 Warsztatów psychologicznych wyjazdowych

 Wyjazdu edukacyjno - integracyjnego

Ponadto wszyscy uczestnicy objęci są:

• wsparciem dochodowym w postaci świadczeń pieniężnych wypłacanych na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej w formie zasiłków celowych bądź specjalnych zasiłków celowych,

• szeroko rozumianą pracą socjalną realizowaną poprzez kontrakty socjalne.

Termin realizacji: 01.01.2012 – 31.12.2012

Wartość projektu: 278 273,24 zł

Biuro projektu: siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, ul. Młyńska 15

K.K.