sierpnia

EFS - edycja 2011

REALIZACJA PROJEKTU SYSTEMOWEGO
„Twoja aktywność – Twój rozwój”  w 2011 roku

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie przystąpił do realizacji III edycji projektu systemowego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Celem głównym projektu jest wspieranie nabywania oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych w okresie I – XII.2011r. 20 osób (16 K i 4 M) z gminy Kościan będących w wieku aktywności zawodowej, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Projekt adresowany jest do 20 osób (kobiet i mężczyzn) z terenu gminy Kościan będących klientami GOPS Kościan, korzystających z pomocy społecznej bez względu na rodzaj, formy i źródło finansowania, zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodów wskazanych w art.7 ust. o pomocy społecznej.

Projekt obejmuje zawarcie i prowadzenie kontraktów socjalnych, w ramach których dla każdego beneficjenta ostatecznego zastosowane zostaną min. 3 instrumenty aktywnej integracji:

1. WARSZTATY PSYCHOSPOŁECZNE
dotyczące umiejętności interpersonalnych

2. WARSZTATY DORADZTWA ZAWODOWEGO
 związane z aktywnymi metodami poszukiwania pracy

3. KURSY AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ
• kurs prowadzenia gospodarstwa domowego oraz zarządzania jego budżetem
• kurs motywacji do zmiany

4. KURSY ZAWODOWE
wybrane przez uczestniczkę/uczestnika wg własnych preferencji
• kurs komputerowy I i II stopnia
• kurs komputerowej obsługi programu magazynowania
• kurs florystyczny

5. BADANIE SPECJALISTYCZNE oraz UZYSKANIE KSIĄŻECZKI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ

W ramach projektu przewidziano dla wszystkich uczestniczek/uczestników również:
• wsparcie dochodowe w postaci świadczeń pieniężnych wypłacanych na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej w formie zasiłków celowych bądź specjalnych zasiłków celowych,
• szeroko rozumianą pracę socjalną realizowaną poprzez kontrakty socjalne.

Termin realizacji: 01.01.2011 – 31.12.2011

Wartość projektu: 149 901,13 zł

Biuro projektu: siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościani ul. Młyńska 15

Kierownik
                                                                                    Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

/-/ Bożena Lewińska
K.G.

16 sierpnia 2018 Uroczystości patriotyczne w Turwi
16 sierpnia 2018 Chwała poległym za ojczyznę!
Sierpień