listopada
Katarzyna, Erazm, Klemens

EFS - edycja 2010

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w bieżącym roku przystąpił do realizacji  kolejnej edycji projektu „ Twoja aktywność - Twój rozwój”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.1.1. „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Ośrodki Pomocy Społecznej” Priorytetu VII „Promocja integracji społecznej” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt „Twoja aktywność - Twój rozwój” obejmuje swym wsparciem 48 mieszkańców Gminy Kościan -  osób aktywnych i nieaktywnych zawodowo, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. Celem projektu jest podnoszenie i zwiększenie kwalifikacji zawodowych oraz umiejętności społecznych umożliwiających ponowne wejście na rynek pracy. Po zawarciu kontraktu socjalnego z pracownikiem socjalnym, uczestnik projektu może skorzystać z następujących form wsparcia:

• warsztatów psychologiczno doradczych związanych z aktywnymi metodami poszukiwania pracy,

• kursu na prawo jazdy kategorii „B”,

• kursu operatora wózka jezdniowego z wymianą butli gazowej,

• kursu obsługi kas fiskalnych,

• kursu komputerowego I stopnia,

• kursu komputerowego II stopnia.

Projekt jest realizowany od stycznia do grudnia 2010r. Szkolenia trwają od miesiąca czerwca do października bieżącego roku. Zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone są przez specjalistów zatrudnionych w firmie ATC GRUPA Sp. z o.o. w Gostyniu. Łączna wartość projektu wynosi 220 973,24 zł.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
                                                                                                    w Kościanie
                                                                                               /-/ Bożena Lewińska

A.K.