Aleks, Grzegorz, Aleksander

Joanna Hałasowska z Zespołu Szkół w Racocie- Powiatowym Mistrzem Ortografii

29 marca 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga w Kościanie odbył się Konkurs Ortograficzny "Złote pióro Kolberga", czyli zmagania z ortografią.  Tegoroczna edycja miała nową formułę, gdyż konkurs poprzedzał Drzwi Otwarte organizowane dla wszystkich chętnych uczniów chcących kontynuować edukację w tej szkole. Podczas finału uczniowie zmierzyli się z dyktandem pt. "W ogródku babci Hiacynty" oraz rozwiązali krzyżówkę tematycznie związaną z I LO. Zespół Szkół w Racocie reprezentowały trzy uczennice: Oliwia Poprawa z klasy 8c oraz Aleksandra Michalska i Joanna Hałasowska z klasy 3a Gim. Wyróżnienie i tytuł Finalisty otrzymała Ola Michalska, natomiast I miejsce i tytuł Laureata zdobyła Asia Hałasowska. Gratulujemy!