Jerzy, Wojciech

Ruszyła rozbudowa oczyszczalni w Racocie

Wyłoniona w wyniku przetargu firma PTB Nickel przejęła plac budowy i rozpoczęła  rozbudowę oczyszczalni ścieków w Racocie wraz z solarną suszarnią osadów ściekowych. Teren budowy został ogrodzony i zabezpieczony przez firmę wykonawczą. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym  przystąpiono do  zaplanowanych robót. Obecnie trwają prace przygotowawcze i ziemne. Wprowadzone zostały igłofiltry w celu obniżenia zwierciadła wody gruntowej przed rozpoczęciem robót budowlanych związanych z  pierwszym bioreaktorem.

Przedsięwzięcie to realizowane będzie do sierpnia 2020 roku w ramach działania 4.3 „Gospodarka wodno-ściekowa” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+, z całkowitą wartością tego zadania wynoszącą 20.279.010 zł i kwotą dofinansowania ze środków unijnych w wysokości 7.239.893,12 zł na całość projektu obejmującego dodatkowo Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Turwi, będącą przedmiotem osobnego postępowania przetargowego. (md)