Aniela, Sykstus, Joanna

Igrzyska Olimpijskie w Matematyce

Dnia 06.04.2018 r. w Zespole Szkół w  Racocie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Igrzyska Olimpijskie w Matematyce.

Do rywalizacji przystąpiło 33 uczniów klas drugich gimnazjalnych reprezentujących 11 szkół powiatu kościańskiego. Przez niecałą godzinę trzyosobowe zespoły zmagały się 21 zadaniami o tematyce olimpijskiej, przygotowanymi przez organizatorki konkursu Mirosławę Prałat i  Dorotę Grzempa - Markiewicz. Punktowane były nie tylko poprawne rozwiązania zadań, lecz także szybkość ich wykonania oraz odczytane hasło.

Największą wiedzą wykazał się zespół uczniów pani Karoliny Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie w składzie: Piotr Kretschmer, Szymon Obolewicz i Tymoteusz Roźmiarek. II miejsce wywalczył zespół uczniów z Zespołu Szkół w Jerce przygotowany przez panią Arletę Majorczyk: Patrycja Halaburda, Szymon Bąkowski i Franciszek Leonarczyk. Na miejscu III uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół w Starych Oborzyskach: Marta Głowacka, Daniel Michalak i Piotr Skoracki  przygotowany przez panie Renatę Dudziak i Lidię Kostańską.

Z rąk Wójta Gminy Kościan, pana Andrzeja Przybyły oraz dyrektora Zespołu Szkół w Racocie, pana Pawła Kaczmarka, wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Racocie, Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Urząd Gminy Kościan.