Marek, Jarosław, Wasyl

Halowe Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Drużyn Zrzeszonych

W niedziele 12 lutego br, odbyły się Halowe Mistrzostwa Gminy Kościan w Piłce Nożnej 2017 Drużyn Zrzeszonych. W tej kategorii zgłosić się mogły drużyny zgłoszone w rozgrywkach OZPN oraz prawo startu wywalczyły sobie dwie najlepsze drużyny z Mistrzostw Gminy Kościan drużyn niezrzeszonych. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy; grupa A: PKS Racot I (IV liga), Rywal II Kurza Góra (liga wiejska), UKS Orlik Kokorzyn ( A klasa), PKS Racot II (B klasa); grupa B: LZS JunaTrans Stare Oborzyska (okręgówka), Rywal Ewmar Kurza Góra (A klasa), Old-boys Stary Lubosz (liga wiejska), UKS TUR Turew (A klasa). Zespoły grupach rywalizowały każdy z każdym.

Do półfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. W meczach półfinałowych zmierzyły się zespoły: PKS Racot II z UKS TUR Turew oraz LZS JunaTrans z PKS Racot I. W obu meczach w podstawowym czasie gry były remisy i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. PKS Racot II – UKS TUR Turew (1:1) po karnych 5:4, LZS Juna Trans – PKS Racot I (0:0) po karnych 1:0. W meczu o miejsce trzecie spotkały się PKS Racot I – UKS TUR Turew, wynik 3:1. W finale zagrały LZS JunaTrans Stare Oborzyska – PKS Racot II. Po bardzo zaciętym meczu zwyciężył zespól ze Starych Oborzysk 3:0 grający w składzie: Patryk Sobierajski, Łukasz Sobczak, Maciej Duda, Rafał Jankowski, Patryk Walkowiak, Bartosz Rudawski, Bartosz Chudziński, Mateusz Rajewski, Adam Łuczak. Gratulacje dla zwycięzców.

Finaliści odebrali z rąk wójta Gminy Kościan Andrzeja Przybyły puchary oraz nagrody finansowe ufundowane ze środków Gminy Kościan, a drużyna, która zajęły pierwsze  miejsce uzyskała prawo gry w Halowych Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, które odbędą się w 19 lutego o godz. 11 w hali sportowej w Racocie.

Turniej sędziowali Janusz Gierczyński i Arkadiusz Witkowski, a od strony medycznej nad bezpieczeństwem zawodników czuwała pani Magdalena Szyguła