Aniela, Sykstus, Joanna

Dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Rada Gminy Kościan przyjęła nowy regulamin dofinansowywania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Zgodnie z regulaminem dofinansowanie może zostać udzielone na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków na obszarze o rozproszonej zabudowie, gdzie nie przewiduje się budowy zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej, bądź też w przypadkach, w których podłączenie do istniejącego systemu kanalizacji sanitarnej jest z przyczyn technicznych niemożliwe lub ekonomicznie nieuzasadnione. Dofinansowaniem objęte mogą być wyłącznie systemy oczyszczania ścieków bytowych pochodzących z przedsiębiorstw, gospodarstw domowych lub rolnych, których przepustowość nie przekracza 5m3/dobę. Wysokość dofinansowania ze środków Gminy Kościan dla jednego przedsięwzięcia wynosić będzie do 5.000 zł wyłącznie dla przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 18 listopada 2014 r. Wnioski należy składać w terminie do dnia 30 września poprzedzającego rok w którym ma być udzielone dofinansowanie. Poniżej (po kliknięciu) uchwała Rady Gminy Kościan wraz z regulaminem oraz druki wniosku i zgłoszenia wykonania robót.

UCHWAŁA

WNIOSKI