Aniela, Sykstus, Joanna

Nowe gminne stawki opłat za wodę i ścieki

Wójt Gminy Kościan informuje, że na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t. j. Dz. U. z 2015 r. ,poz. 139 ze zm.) Rada Gminy Kościan podjęła uchwałę zatwierdzającą nową taryfę opłat za wodę pobieraną z urządzeń zbiorowego zaopatrzenia w wodę i za ścieki wprowadzane do zbiorczych urządzeń kanalizacyjnych w Gminie Kościan.

Taryfa obowiązywać będzie od 1 kwietnia 2017r.

Zatwierdzone taryfy przedstawiają się następująco:

- taryfa opłat za wodę pobieraną z wodociągów Gminy Kościan w taki sposób, że:
a) cena netto za 1m3 wody wynosi 2,95 zł
b) opłata abonamentowa za utrzymanie w gotowości urządzeń wodociągowych do świadczenia usług wynosi 2,50 zł netto / za miesiąc.

- taryfa opłat za wodę pobieraną z wodociągów Gminy Kościan na potrzeby ogródków działkowych będących własnością, bądź w użytkowaniu wieczystym Polskiego Związku Działkowców w taki sposób, że:
a) cena netto za 1m3 wody wynosi 3,45 zł

- taryfa opłat za zbiorowe odprowadzanie ścieków w taki sposób, że:
a) cena netto za 1m3 ścieków odprowadzanych do oczyszczalni ścieków za pośrednictwem sieci kanalizacyjnych wynosi 5,90 zł
b) opłata abonamentowa za utrzymanie w gotowości urządzeń kanalizacyjnych do świadczenia usług wynosi 2,50 zł netto / za miesiąc.

- cena netto 1m3 ścieków dowożonych do oczyszczalni ścieków będących własnością Gminy Kościan wynosi 10,00 zł.
- cena netto 1m3 ścieków bytowych dowożonych z terenu gminy Kościan do oczyszczalni ścieków będących własnością Gminy Kościan wynosi 3,00 zł dla:
a) miejscowości gdzie nie są planowane budowy zbiorczych systemów kanalizacji sanitarnej t. j. Januszewo, Krzan, Łagiewniki, Nacław, Nielęgowo, Ponin, Sepienko, Spytkówki, Witkówki, Wławie, Ignacewo, Granecznik, Wronowo, Gryżynka, Ćwikłowo,
b) miejscowości gdzie planowane są budowy zbiorczych systemów kanalizacji sanitarnych t. j. Kobylniki, Mikoszki, Kawczyn, Czarkowo,
c) miejscowości gdzie są wybudowane systemy kanalizacji sanitarnych zbiorczych, ale nie ma technicznej możliwości świadczenia usług.

Do wartości sprzedaży netto dolicza się VAT wg stawki obowiązującej w dniu sprzedaży (aktualna stawka VAT wynosi 8%).

Wójt Gminy Kościan
/-/ Andrzej  Przybyła