Jerzy, Wojciech

Dotacja dla Województwa Wielkopolskiego

Rada Gminy Kościan podjęła uchwałę w sprawie pomocy finansowej dla Województwa Wielkopolskiego w kwocie 75.000 zł w formie dotacji w roku 2016 na zadanie pn. „Bieżąca konserwacja istniejącej nawierzchni bitumicznej drogi wojewódzkiej Kościan - Choryń”. W związku z tym, iż Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zaplanował i rozpoczął remont tego odcinka drogi Gmina Kościan zaproponowała partycypację w kosztach tego zadania rozszerzonego o przebudowę chodnika od skrzyżowania drogi z Katarzynina do budynku starej szkoły na długości około 200 m w celu wykorzystania go w przyszłości na szlak rowerowy. W roku 2017 Gmina Kościan planuje rozpoczęcie procedury administracyjnej związanej z budową ścieżki rowerowej z Racotu do Choryni wzdłuż drogi wojewódzkiej W308. Trasa ta generuje obecnie bardzo duży ruch pojazdów i staje się bardzo niebezpieczna dla użytkowników, a zwłaszcza coraz liczniej korzystających z niej rowerzystów. Przebudowywany chodnik w Katarzyninie będzie mógł stać się częścią tej inwestycji. (md)