Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Przebudowa drogi Widziszewo - Ponin

Wójt Gminy Kościan podpisał umowę z wyłonionym w przetargu konsorcjum firm: PRA-MAS sp. z o.o. (lider) i LU-MAX Łukasz Masłowski (partner) z Leszna na wykonanie przebudowy drogi gminnej od ul. Ceramicznej w Widziszewie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 196 (dawna DK5) w Poninie. Inwestycja będzie realizowana w roku 2021, a jej koszt wyniesie 6.710.815,56 zł. Gmina Kościan uzyskała na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 % kosztów kwalifikowalnych.

Zadanie polega na budowie drogi o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6 m i długości 1999 m z poboczami tłuczniowymi o szerokości 1 m, budowie chodnika o nawierzchni z kostki betonowej i szerokości 2 m, budowie ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej szerokości 2,5 m, budowie zatoki autobusowej oraz zjazdów indywidualnych i publicznych, budowie rowów przydrożnych i przepustów pod drogą oraz pod zjazdami, budowie murków oporowych i odwodnienia, w tym kanalizacji deszczowej, likwidacji kolizji telekomunikacyjnych, energetycznych i instalacyjnych oraz budowie oświetlenia ulicznego.