Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w Starym Luboszu

Świętowania ciąg dalszy…

Piątek – 09.11.2018 r. - był kontynuacją świętowania wolności naszej ojczyzny. Tego dnia w szkole zaplanowano wiele działań, mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich młodego pokolenia. Podczas porannego apelu, w obecności sztandaru, odśpiewano hymn narodowy oraz przypomniano najważniejsze wydarzenia z dziejów naszego kraju. Następnie przygotowane zostały plakaty i transparenty o tematyce narodowej. Uczniowie klas I-III tworzyli kodeksy podstaw patriotycznych. Zorganizowano Konkurs Recytatorski pt. ,,Moja Ojczyna’’, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Szkoła przystąpiła do  ogólnopolskiej akcji ,,Rekord dla Niepodległej’’. O godzinie 11:11 odśpiewane zostały cztery zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego’’ w obecności wszystkich nauczycieli, uczniów szkoły i przedszkolaków.  Ważnym punktem uroczystości był przemarsz ulicami Starego i Nowego Lubosza w celu udania się na cmentarz i zapalenia zniczy na grobach powstańców. Po powrocie do szkoły nastąpił czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Na zakończenie obchodów Dnia Niepodległości każda klasa złożyła życzenia dla ojczyzny, odśpiewano ,,Rotę’’ oraz odpalono białe i czerwone świece dymne, które utworzyły flagę Polski.