Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
11
grudnia
środa
Waldemar, Damazy
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Dzieci ze Starych Oborzysk i Starego Lubosza bezkonkurencyjne w konkursie "Bezpieczny Przedszkolak"

VI edycja Konkursu Bezpieczny Przedszkolak

Już VI raz najmłodsi mieszkańcy powiatu rywalizowali w konkursie Bezpieczny Przedszkolak. Powiatowy finał konkursu odbył się w środę, 15 maja 2019 roku w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach.

Organizatorem konkursu był Starosta Kościański oraz dyrektor Przedszkola z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach. Dzieci przywitał i otworzył konkurs Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański w towarzystwie dyrektor Żanety Igłowicz - Nieć. - Zdecydowana większość tragicznych wydarzeń spowodowana jest ludzkim błędem, albo ludzką niewiedzą. Konkurs, choć jest piękną rywalizacją, jest też elementem nauki, nauki szczególnie ważnej, bo ona powinna w was zostać na długie lata – mówił do dzieci starosta. - Bardzo się cieszę, że jesteście tą grupą ludzi, którzy tą wiedze chcą zgłębić i już wykazali się dużą otwartością. Życzę wam, byście wszyscy wygrali, bo już jesteście zwycięzcami, skoro znaleźliście się w takim finale. Pragnę podziękować wszystkim, którzy was przygotowali do konkursu, opiekunom, jury. Życzę wam radości ze spotkania i miłej zabawy – mówił Henryk Bartoszewski.  

Do finału zakwalifikowało się 6 drużyn z przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsca na szczeblu gminnym. Były to drużyny reprezentujące: Przedszkole w Starym Bojanowie, Przedszkole Samorządowe w Starym Luboszu, Samorządowe Przedszkole nr 3 w Kościanie, Przedszkole w Starych Oborzyskach, Przedszkole Samorządowe w Czempiniu, Przedszkole Samorządowe w Świńcu. W skład jury weszli przedstawiciele lokalnych samorządów, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w powiecie oraz sponsorzy i przyjaciele konkursu.

Podczas Konkursu przedszkolaki prezentowały scenkę pokazującą niebezpieczne zagrożenia czyhające na dzieci w różnych sytuacjach. Musiała ją kończyć nauka wynikająca z tej prezentacji. Ponadto, m.in. dzieci musiały rywalizować na torze przeszkód i narysować rysunek przedstawiający strażaków w akcji.

Najlepsze okazało się Przedszkole w Starych Oborzyskach. Drugie miejsce zajęło Przedszkole w Starym Luboszu, a pozostałe przedszkola zajęły trzecie miejsce. Niestety z niezależnych przyczyn w konkursie nie wzięła udział reprezentacja Gminy Czempiń. Dodatkową atrakcją finału była obecność maskotki wielkopolskiej policji – sierżanta Pyrka, z którym dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie wszystkie przedszkola otrzymały nagrody, gry edukacyjne, puzzle oraz sprzęt sportowy, ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz sponsorów.

 

Źródło: powiatkoscian.pl

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Grudzień
2019
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31