Marek, Jarosław, Wasyl

Miejsko - Gminny Konkurs Ekologiczny pt. „SOS dla Ziemi”

27 kwietnia 2018 roku, w Zespole Szkół Gminy Kościan, w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach, odbył się po raz XV Miejsko - Gminny Konkurs Ekologiczny pt. „SOS dla Ziemi”. W konkursie brali udział uczniowie klas trzecich szkół z Kiełczewa, Racotu, Starego Lubosza, SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4 z Kościana oraz Starych Oborzysk. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Organizatorami konkursu były: p. Ewa Markowiak - nauczyciel przyrody oraz p. Elżbieta Piecuch – nauczyciel nauczania zintegrowanego.

Uczestnicy konkursu, po oddaniu prac konkursowych, mieli możliwość obejrzenia krótkiego przedstawienia o tematyce ekologicznej przygotowanego przez uczniów klasy IIIa pod opieką p. Anny Tomaszewskiej. Po słodkim poczęstunku, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Komisja w składzie: p. Magdalena Marchelek z Nadleśnictwa Kościan, p. Ewa Markowiak, p. Elżbieta Piecuch - skrupulatnie sprawdzała testy, podliczała punkty i wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce:  Filip Jaśkowiak SP nr 4 Kościan

II miejsce: Klaudia Kmieciak SP Stare Oborzyska

Inga Pawlak SP Stare Oborzyska

III miejsce: Józefina Kaźmierska SP nr 1 Kościan

Wyróżnienia:

IV miejsce:  Jakub Durzyński  SP nr 4 Kościan

Daria Kędzierska SP Stare Oborzyska

V miejsce: Maciej Markiewicz  SP nr 1 Kościan

VI miejsce: Nina Frąckowiak SP nr 4 Kościan

Konkursowicze wykazali się dużą wiedzą ekologiczno - przyrodniczą. Dla laureatów oraz wszystkich uczestników konkursu przygotowano ciekawe nagrody książkowe i drobne upominki, które ufundowali: Gmina Kościan, Starostwo Powiatowe w Kościanie, Nadleśnictwo Kościan, Wydawnictwo MAC-Grupa Edukacyjna, Rada Rodziców oraz sklepik szkolny przy Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach