Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Razem na święta

Zespół Szkół w Starych Oborzyskach wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”, do której zachęcała Minister Edukacji Narodowej. W ramach przedświątecznego wolontariatu – jak co roku - podjęliśmy wiele różnorodnych działań.

Szkolne Koło Caritas przeprowadziło zbiórkę „Złotówka dla Afryki” – na posiłki dla dzieci oraz rozprowadzało Mikołaje Czekoladowe, z których dochód został przeznaczony na Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień w Wierzenicy.

Uczniowie i nauczyciele niemalże wszystkich klas włączyli się także w zbiórkę żywności
i artykułów kosmetycznych „Tytka charytatywna” – produkty zostały przekazane dla potrzebujących osób i rodzin z parafii.

Samorząd Uczniowski koordynował przygotowanie podarunków: odzieży, słodyczy, kocy i środków czystości w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka dla mieszkańca Domu Opieki dla Osób Starszych w Starych Oborzyskach. Natomiast uczniowie SKC pomagali w sobotni ranek udekorować salę sportową naszej szkoły, w której odbywał się finał powiatu kościańskiego Szlachetnej Paczki.

Przygotowano także kiermasz ozdób świątecznych, z których dochód został przeznaczony na funkcjonowanie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Kościanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie się w akcje charytatywne prowadzone w naszej placówce.