Marek, Jarosław, Wasyl

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U-16 Dziewczyn w piłce nożnej w Starych Oborzyskach

W niedzielę, 21.01.2018 roku na sali sportowej przy Zespole Szkół w Starych Oborzyskach odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U-16 Dziewczyn w piłce nożnej. Udział w rozgrywkach potwierdziło aż 14 drużyn z całej Wielkopolski:

1. AZS PWSZ KONIN
2. KKPK MEDYK I
3. KKPK MEDYK II
4. KS GROM WOLSZTYN
5. GSS GRODZISK WLKP.
6. PS GNIEZNO I
7. PS GNIEZNO II
8. UAM POZNAŃ
9. LZS „JUNATRANS” STARE OBORZYSKA
10. GROM CZACZ
11. OSTROWIA OSTRÓW
12. KOTWICA KÓRNIK
13. POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA
14. LZS „JUNATRANS” STARE OBORZYSKA II

Organizatorem Mistrzostwa był Ludowy Zespół Sportowy „Junatrans” Stare Oborzyska, który do turnieju zgłosił dwie drużyny. Klub otrzymał wsparcie na organizację tej imprezy z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Gminy Kościan a także Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Mistrzostwa oficjalnie otworzył Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pan Paweł Wojtala. Licznie przybyli na turniej także zaproszeni goście: Wójt Gminy Kościan Pan Andrzej Przybyła, Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Lesznie Pan Tadeusz Dubisz, wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Lesznie Pan Tomasz Brink, a także Dyrekcja Zespołu Szkół Gminy Kościan.

Rozgrywki toczyły się równocześnie w 3 grupach mecze po 10 minut:
Grupa A:
Kotwica Kórnik, LZS „Junatrans” Stare Oborzyska I, LZS „Junatrans” Stare Oborzyska II,
KS Grom Wolsztyn, UKS Grom Czacz
Grupa B: KKPK Medyk Konin I, KKPK Medyk Konin II, Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, UAM Poznań, Polonia Środa Wielkopolska
Grupa C: PS Gniezno I, PS Gniezno II, AZS PWSZ Konin, GSS Grodzisk Wielkopolski.

Obsadę na Mistrzostwa desygnowało Kolegium Sędziów OZPN Leszno a zawody prowadzili: Janusz Gierczyński, Arkadiusz Witkowski i Hubert Rogacki.

Awans do fazy półfinałowej wywalczyły najlepsze drużyny z 1 miejsc: Medyk Konin I, AZS PWSZ Konin i Kotwica Kórnik. Drużyny z drugich miejsc rozegrały rzuty karne w celu wyłonienia czwartej drużyny, która uzupełni skład półfinałów. Z trójki: LZS „Junatrans” Stare Oborzyska, Polonia Środa Wielkopolska i PS Gniezno I to właśnie dziewczyny z Gniezna najlepiej egzekwowały rzuty karne i awansowały do półfinału. Pary półfinałowe losowane i Medyk Konin I wygrał z Gnieznem a AZS PWSZ Konin pokonał zespół Polonii. W meczu o trzecie miejsce dziewczyny z Piłkarskiej Szkółki Gniezno I po rzutach karnych pokonały Polonie Środę Wielkopolską. W finale zespół Medyka Konin I pokonał 2-0 zawodniczki z AZS PWSZ Konin.

Oficjalnego zakończenia Mistrzostw dokonał wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pan Rafał Ratajczak, który pełni funkcję Przewodniczącego Wydziału Piłkarstwa Kobiecego w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem, puchary i medale a wręczali je zaproszeni gości. Wójt Gminy Kościan Pan Andrzej Przybyła wręczył także nagrody dla najlepszej zawodniczki – Aleksandry Dudziak, Najlepsza bramkarka - Olga Piskorz, Najlepszej Strzelczyni - Kinga Kozak.

Ludowy Zespół Sportowy „Junatrans” Stare Oborzyska pragnie podziękować wszystkim osobom (działaczom, rodzicom, zawodnikom i zawodniczkom), które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia Halowych Mistrzostw Wielkopolski Dziewczyn u-16.

Dziękujemy Wydziałowi Piłkarstwa Kobiecego za przyznanie organizacji Mistrzostw, drużynom i zaproszonym gościom za obecność podczas turnieju, a Gminie Kościan i Starostwu Powiatowemu w Kościanie za okazałe wsparcie na organizację tej bardzo dużej imprezy sportowej.