Adolf, Leon, Tymon

Udział uczniół ze Starych Oborzysk w grze miejskiej "Kryptonim Wolność"

W sobotę 16 lutego odbyła się VIII edycja Gry Miejskiej „Kryptonim Wolność”, w której udział wzięło 49 uczniów z  Zespołu Szkół Gminy Kościan  w Starych Oborzyskach.  Młodzież klas VII, VIII i oddziałów gimnazjalnych utworzyła aż  8 grup rekonstrukcyjnych przedstawiających wydarzenia Powstania Wielkopolskiego. Jedna z drużyn otrzymała wyróżnienie za bardzo dobrze wykonanie jednego z zadań. Fabuła Gry Miejskiej inspirowana jest historycznymi wydarzeniami wyzwolenia Kościana podczas Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. W centrum miasta  można było zobaczyć zabytkowe pojazdy, spotkać rekonstruktorów oraz aktorów odgrywających historyczne postaci.

Zadania i inscenizacje przeniosły graczy w klimat konspiracji, ale też pomagały uczestnikom w pokonywaniu wielu czekających na nich misji. Uczestnicy  musieli wcielić się w rolę powstańców, skautów i sanitariuszy. Na uczestników czekało wiele ciekawych zadań i zmagań na terenie miasta. Największą atrakcją była replika francuskiego czołgu lekkiego FT-17, która stanęła na rynku.

Gracze spędzili bardzo aktywnie i ciekawie czas.  Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.