Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym

Do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Gminy Kościan w Tenisie Stołowym, które odbyły się 15 stycznia w Hali sportowej w Racocie, przystąpiło 47 zawodników w czterech kategoriach. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Najliczniejszą reprezentację zapewnili reprezentanci Wyskoci (8), Akademii Świętego Mikołaja ze Starych Oborzysk (5), Turwi (5) i Racotu (5).  Rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Uczestnicy zmagań jednogłośnie oceniali wysoki poziom meczów. W kategorii „open” (22 zawodników) w finale Sławomir Schwarz reprezentujący Pelikan ograł Bartosza Bentke z Nowego Dębca i tym samym zdobył Mistrzostwo Gminy Kościan na rok 2017. W meczu o trzecie miejsce Andrzej Krzysztofik  okazał się lepszy od Karola Waleńskiego (obaj ze Starych Oborzysk). W kategorii „old-Boys” (rocznik 1977 i starsi – 8 zawodników) w wielkim finale Wojciech Maćkowiak reprezentujący  Pelikan okazał się lepszy od Romana Dudziaka ze Starych Oborzyska, a w meczu o trzecie miejsce Jacek Kopieńka pokonał Macieja Goliwąsa obaj z Widziszewa. W kategorii kobiet ( 12 zawodniczek) triumfowała podobnie jak w roku ubiegłym  Marta Mania z Osieka przed Żanetą Witomską z Nowego Lubosza i Anną Szymkowiak ze Starego Lubosza, miejsce 4 zajęła Joanna Walczak z Nowego Lubosza. W kategorii chłopców (5 zawodników) wygrał Wiktor Włodarczak z Turwi, wyprzedzając Roberta Górnego (Mikoszki), Wiktora Kaźmierczaka i Nikodema Kaźmierczaka z Racotu. Wszyscy finaliści otrzymali z rąk Wójta Andrzeja Przybyły medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan. (ao)