Aniela, Sykstus, Joanna

Narodowe Święto Niepodległości

Wójt Gminy Kościan składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom gminy, którzy włączyli się w tegoroczne obchody Dnia Niepodległości poprzez wywieszenie flag narodowych oraz udział w organizowanych wspólnie z samorządem Miasta Kościana przedsięwzięciach: Mszy Świętej w intencji ojczyzny w kościele farnym pw. NMP Wniebowziętej, uroczystościach patriotycznych i pokazach na kościańskim rynku i w Muzeum Regionalnym, koncertach i spotkaniach w Kościańskim Ośrodku Kultury. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie za wystawienie pocztu sztandarowego podczas uroczystości w dniu święta 11 listopada. Mamy nadzieję, że udział mieszkańców Gminy Kościan w uroczystościach w latach następnych będzie jeszcze bardziej okazały.

Fot. Bogdan Ludowicz, Piotr Pewiński