Agnieszka, Teodor, Czesław

Wręczenie medali "Za długoletnie pożycie małżeńskie"

We wtorek 6 grudnia br. w Urzędzie Gminy Kościan odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. 50 rocznicę ślubu świętowali Państwo Genowefa i Mieczysław Jamroszczyk z Sepienka, Stanisława i Kazimierz Gano z Gryżyny oraz Stanisława i Edward Browarczyk także z Gryżyny. Odznaczenia Jubilatom przekazał Wójt Gminy Kościan, pan Andrzej Przybyła. Państwo oprócz medali otrzymali od Wójta upominek – ciepły koc oraz bukiet kwiatów z życzeniami.

Państwo Gano świętowali Złote Gody we wrześniu br. Pani Stanisława pochodzi z Dębca, a pan Kazimierz z Rydzyny. Pan Kazimierz przez całe zawodowe życie pracował jako murarz w PGR-ze. Żona z kolei zajmowała się domem i wychowaniem trzech synów. Mają pięcioro wnucząt.

Genowefa i Mieczysław Jamroszczyk pochodzą z Sepienka. Pobrali się w kwietniu 1966 r. Państwo Jamroszczyk wychowali dwoje dzieci. Mają pięcioro wnuków i troje prawnuków. Oboje pracowali w rodzinnym gospodarstwie.

Państwo Stanisława i Edward Browarczyk gościli wójta Andrzeja Przybyłę, w domu w Gryżynie. Pani Stanisława pochodzi z Dębca, a małżonek z Gryżyny. Państwo Browarczyk złożyli przysięgę małżeńską w kwietniu 1966 r. Pan Edward pracował w miejscowej spółdzielni. Jubilaci wychowali trzech synów. Mają pięcioro wnucząt i prawnuczkę.