Aniela, Sykstus, Joanna

Powitanie Lata w Nowym Dębcu

W sobotę 1 lipca 2017 roku na plaży w Nowym Dębcu zainaugurowany został sezon wakacyjny.

Tegoroczne rozpoczęcie sezonu połączone zostało z wieloma atrakcjami. Wypoczywający mogli zobaczyć wyremontowany budynek dla ratowników oraz nowe boisko do siatkówki plażowej. Dla dzieci przygotowano bezpłatną zjeżdżalnie i dmuchany plac zabaw, przeprowadzono ciekawe konkursy z nagrodami. Wszyscy którzy przybyli mimo zmiennej pogody mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Międzygminny Związek „Selekt”, kursu pierwszej pomocy prowadzonego przez drużynę WOPR z Kościana a rowerzyści mieli okazję do spotkania z policją , która tym razem zamiast upomnień i mandatów rozdawała upominki. Pogoda nie rozpieszczała ale nie przeszkadzało to w dobrej zabawie.

Wieczorem, jak co roku, odbył się już XV Bieg Romantyczny Parami. Na starcie biegu (dystans ok. 1500) stanęło aż 41 par. Wszystkie pary Biegu Romantycznego, które startowały w kategoriach odpowiadających sumie ich lat otrzymały okolicznościowe dyplomy, posiłek oraz napój a najlepsze pary zostały uhonorowane medalami oraz nagrodami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie ze środków Gminy Kościan. Wszystkie pary uczestniczyły w losowaniu drobnych nagród i talonów ufundowanych przez Hotel Niedźwiedź, Dziuplę – Dawida Wytyka, Lody Amerykański/Pizza oraz Prawdziwe lody włoskie przy ul. Głównej.

Wyniki Biegu Romantycznego:

Kategoria do lat 30: I miejsce  Marcin i Katarzyna Paurowicz

II miejsce Zofia Duda, Marcin Mikołajczak

III miejsce Joanna i Paweł Wudarczak

Kategoria do lat 40: I miejsce Patrycja i Bartek Langner

II miejsce Laura Szymanowska, Łukasz Sztul

III miejsce Maria i Bartosz Sikora

Kategoria do lat 60: I miejsce Milena Tomaszyk, Krzysztof Szymanowski

II miejsce Sandra i Bartosz Stachowiak

III miejsce Jagoda i Tomasz Wojtkowscy

Kategoria do lat 90:  I miejsce Klaudia i Dawid Wytyk

II miejsce Dagmara Seń, Rafał Tomowiak

III miejsce Izabela i Damian Kaźmierczak

Kategoria do lat 120: I miejsce Angelika Woyczyńska, Marian Skrzypczak

II miejsce Anna i Konrad Ciesielscy

III miejsce Anna i Stanisław Szymanowscy

Kategoria powyżej 120 lat: I miejsce Kinga Zielińska i Michał Szkudlarek

II miejsce Wanda i Jerzy Szczepaniak

Najstarsza para, pani Kinga i pan Michał mieli łącznie 128 lat a najmłodsza para Zuzia i Kasia zaledwie 11.

Po biegu dla uczestników przygotowano biesiadę. Dziękujemy za tak liczny udział i zapraszamy w przyszłym roku.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie pragnie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację Powitania Lata 2017: Gmina Kościan, Międzygminny Związek SELEKT, WOPR drużyna Kościan, Komenda Powiatowa Policji w Kościaniei, OSP Gryżyna oraz sponsorom nagród: Hotel Niedźwiedź, Dziupla Dawid Wytyk, Lody Amerykańskie/Pizza, Prawdziwe lody włoskie ul. Głowna, sołtys wsi Nowy Dębiec – Mirosław Buchowski.  Zdjęcia z biegu dzięki uprzejmości Piotra Pewińskiego - Fakty Kościańskie(ao)