Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

XXIII Zawody Pływackie w Nowym Dębcu

Do XXIII Zawodów Pływackich na J. Wonieskim zgłosiła się rekordowa liczba uczestników – 51, na starcie stanęło i wyścig ukończyło 48 osób. Zawody rozgrywane były na dystansie około 2000 m. Maraton wygrał ubiegłoroczny tryumfator reprezentant Wrocławia Marek Rother w czasie 25 minut 55 sekund, wyprzedzając Jonasza Napiecka z Popowa Wonieskiego i Joannę Czechyrę z Poznania. Najmłodszym uczestnikiem był jedenastoletni Filip Przybyła z Kiełczewa, a najstarszym okazał się Zbigniew Gałgański z Wrocławia (rocznik 1949). Z numerem 1 wystartował Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła. Cieszy coraz większy udział i coraz lepsze wyniki reprezentantów powiatu kościańskiego i Gminy Kościan, w tym reprezentantów Kościańskiego Towarzystwa Pływackiego. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Kościana jest mieszkaniec Gminy Michał Majchrzak, który zajął 9 miejsce z czasem 29 minut 37 sekund. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe koszulki a najlepsi nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano drobne nagrody oraz jedną nagrodę specjalną – nocleg w Ośrodku Wypoczynkowym SportFan w Nowym Dębcu. Podziękowania dla pana Adriana Tycnera za ufundowanie pysznego ciasta dla uczestników zawodów oraz obsługi. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan, przy dużym wsparciu ze strony drużyny WOPR w Nowym Dębcu, Ochotniczej Straży Pożarnej z Racotu i przy wsparciu Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Dzięki zaangażowaniu w/w służb zawodnicy mogli czuć się bezpiecznie podczas zawodów. Zabezpieczenie medyczne zapewniła firma TB Service Plus Tymoteusza Bączyka. Wyniki wszystkich zawodników oraz najlepsi w poszczególnych klasyfikacjach w załącznikach. (ao)