Aleks, Grzegorz, Aleksander

Otwarcie ronda w Bonikowie

Zakończyły się prace przy budowie nowego odcinka drogi o długości 800 metrów w Gminie Kościan. W ramach inwestycji pn. „Zmiana przebiegu drogi wojewódzkiej nr 308 na odcinku Bonikowo do skrzyżowania z nowym przebiegiem S5” zaprojektowano i wybudowano rondo w Bonikowie, ścieżkę rowerową, zjazdy, przepusty. Ustawiono także stalowe bariery ochronne i zamontowano oświetlenie drogowe. Inwestycję finansowaną z budżetu samorządu Województwa Wielkopolskiego realizował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Wartość inwestycji pochłonęła prawie 6 milionów złotych. Prace wykonała firma Budimex.

W symbolicznym otwarciu ronda udział wzięli samorządowcy Gminy Kościan, Miasta Kościana i Powiatu Kościańskiego, a także Wojciech Jankowiak - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Nowa droga przyczyni się do odciążenia ruchu w Kiełczewie, a w przyszłości stanie się elementem północnej obwodnicy Kościana.

Zdjęcia: Zarząd Dróg Wojewódzkich, Starostwo Powiatowe w Kościanie