Aleks, Grzegorz, Aleksander

Gminny Konkurs Ortograficzny

Już po raz trzynasty w Szkole Podstawowej w Bonikowie w dniu 10 maja 2017r. odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny ORTOGRAFEK 2017, nad którym honorowy  patronat sprawował Wójt Gminy Kościan – pan Andrzej Przybyła. W ortograficznych zmaganiach wzięło udział 21 dzieci ze szkół z Kiełczewa, Kokorzyna, Starego Lubosza, Starych Oborzysk, Turwi oraz Bonikowa. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach i prezentowali swoje talenty ortograficzne. Po analizie prac, dokonanej przez komisje konkursowe, okazało się,  że uczestnicy zmagań wspaniale poradzili sobie  z niełatwymi tekstami.

W tym roku tytuł Mistrza Ortografii wywalczyli:

w kl. II  -  Inga Pawlak z SP w  Starych Oborzyskach

w kl. III -  Karol Motała  z SP w Starych  Oborzyskach.

Przyznano też wyróżnienia, które uzyskały:

w kl. II  -  Aleksandra Szczepaniak z SP w Bonikowie
                                               Magdalena Soboń  z SP w  Bonikowie

w kl. III -  Marta Szymańska z SP w Starym Luboszu                                                                                    Kinga Przymus z  SP w Starym Luboszu.

Laureaci i wyróżnieni  otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez panią Beatę Kubacką - dyrektora miejscowej szkoły oraz pana Łukasza Mikołajczyka Inspektora ds. Oświaty Gminy Kościan. Ponadto uczestnicy zmagań konkursowych odebrali pamiątkowe dyplomy  i upominki. Mistrzowie dla swych szkół wywalczyli  pamiątkowe puchary.

Zorganizowanie konkursu nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego ze strony Urzędu Gminy Kościan oraz sponsorów: pana Kazimierza Józefowskiego radnego powiatu Kościan i pana Mirosława Kraśniewskiego – przedstawiciela handlowego.