Maria, Marcelina, Marzena

Znają wszystkie stolice świata

21 kwietnia w Szkole Podstawowej w Starym Luboszu odbyła  się  XXI edycja konkursu  geograficznego  pod  hasłem: „Znamy  wszystkie  stolice  świata”. W  konkursie  wzięło  udział  19 uczniów ze szkół  podstawowych  miasta  i  gminy  Kościan. Uczestnicy  musieli w  ciągu  30 minut  udzielić  odpowiedzi  na  50 pytań, podając  państwo  lub  stolicę.

Laureatem  tegorocznego  konkursu  został  uczeń  Zespołu  Szkół  nr 4 w  Kościanie  Marcel  Lisieniecki,  który  otrzymał  nagrodę  książkową.

Pozostali  uczniowie,  którzy  zajęli  miejsca  od  II  do  VI  to: Weronika  Stefan, Łukasz  Górny, Oliwer  Górny,  Maksym  Grześkowiak,  Julia  Hegyi, Mikołaj  Wrzeszcz,  Kacper  Cwynar, Walentyna  Szeląg  oraz  Zuzanna  Ruskowiak – również  otrzymali  nagrody  książkowe. Gratulujemy!!

Każdy  z  uczestników otrzymał  pamiątkowy  dyplom,  długopis,  notes  oraz  słodki  poczęstunek.

Nagrody  ufundował  Wójt  Gminy  Kościan – Pan  Andrzej  Przybyła  oraz  Burmistrz  Miasta  Kościana – Pan  Michał  Jurga.