Marek, Jarosław, Wasyl

Zawody Sikawek Konnych w Budapeszcie z udziałem drużyny OSP ze Starych Oborzysk

W niedzielę 27.09.2015r. Ochotnicza Straż Pożarna ze Starych Oborzysk po raz kolejny brała udział w XIII. Międzynarodowych  Zawodach  Sikawek  Konnych w Budapeszcie. Strażacy z Oborzysk wyjechali na Węgry na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej  z Budapesztu  „Angyalföld”.  Zawody ciszyły się bardzo dużą popularnością i zgromadziły rzesze mieszkańców stolicy Węgier pragnących obejrzeć strażaków sprawnie posługujących się sprzętem pochodzącym z przełomu XIX i XX wieku. Spośród piętnastu drużyn zagranicznych strażacy z Oborzysk w składzie: Przemysław Maćkowiak, Michał Grzelewski, Krystian Basiński, Marika Rogacka, Ryszard Maćkowiak, Urszula Moskalska, Julita Maćkowiak i Michał Łukaszyk, zajęli 5. miejsce.

Wyjazd na Węgry nie ograniczył się tylko do udziału w zawodach. Organizatorzy przygotowali ciekawy program imprez towarzyszących. Strażacy z Oborzysk m.in. zwiedzili centrum stolicy, w tym Plac Bohaterów i Wzgórze Zamkowe oraz uczestniczyli w festynie zorganizowanym  przez OSP z miejscowości Pomáz koło Budapesztu.

Ostanie lata to okres wielu wysokich osiągnięć strażaków z Oborzysk. Wielokrotnie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze plasowały się na czołowych miejscach w gminnych i powiatowych zawodach. Wyjątkowo szczęśliwy okazał się rok 2014, w którym to drużyna kobieca w kategorii „C” zajęła wysokie 13. miejsce w zawodach wojewódzkich.

Sukcesy OSP ze Starych Oborzysk w wielu dziedzinach to przede wszystkim efekt pracy młodego pokolenia strażaków, w tym m.in. druha Przemysława Maćkowiaka i Marcina Adamczaka.  Ten sukces to także wynik bardzo dobrze układającej się współpracy rożnych firm, środowisk i organizacji ze Starych Oborzysk.