Aniela, Sykstus, Joanna

Zawody pływackie na Jeziorze Wonieść

XXI Zawody Pływackie na J. Wonieść

Nowy Dębiec, 2 sierpnia 2015 r.

W XXI Zawodach Pływackich na J. Wonieskim wystartowało 32 uczestników i wszyscy zawodnicy ukończyli wyścig. Zawody rozgrywane były na dystansie około 2 km. Maraton wygrała reprezentantka klubu Real 64-Sto Anna Płatek z Leszna w czasie 31 minut 13 sekund, wyprzedzając Ziemowita Adamczaka z Kościana i Łukasza Kisło z Leszna. Najmłodszym uczestnikiem był czternastoletni Hubert Musiał z Krotoszyna, a najstarszym okazał się wieloletni uczestnik dębieckich maratonów – Stanisław Regen z Poznania (rocznik 1948). Uczestnikami byli ponadto Poseł na Sejm RP – Wojciech Ziemniak, Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła, syn olimpijczyka z Seulu – Damian Łbik z Poznania. Cieszy coraz większy udział i coraz lepsze wyniki reprezentantów powiatu kościańskiego i Gminy Kościan, w tym reprezentantów Kościańskiego Towarzystwa Pływackiego. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe koszulki oraz nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan, a zabezpieczyli ratownicy z drużyny WOPR w Nowym Dębcu oraz strażacy z OSP Racot. Zabezpieczenie medyczne zapewniła firma Medical Help ze Swarzędza. (md)