Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Zakończenie nauki w Szkole Podstawowej w Starym Luboszu

Dnia 22 czerwca 2016 roku odbyła się  uroczystość pożegnania szóstoklasistów, którzy ukończyli  naukę w szkole podstawowej. Uroczystość rozpoczęto polonezem w wykonaniu absolwentów. Następnie przekazano sztandar szkoły w ręce uczniów klasy V. Wreszcie nadszedł czas na nagrodzenie uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce. Prymusami szkoły zostali uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 5,0 i wzorowe zachowanie: Joanna Hałasowska, Błażej Łabiński, Joanna Stasiak i Katarzyna Szczerbal. Stypendia od Wójta Gminy Kościan otrzymali uczniowie, którzy uzyskali średnią co najmniej 5,0 i co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Stypendium otrzymali:Joanna Hałasowska, Błażej Łabiński, Julia Łukaszewska, Joanna Stasiak, Katarzyna Szczerbal, Mikołaj Wędzinski. Tytuł wzorowego ucznia zdobyli: Michał Gierszal, Joanna Hałasowska, Natalia Konik, Błażej Łabiński, Julia Łukaszewska, Katarzyna Mueller, Klaudia Słoma, Joanna Stasiak, Katarzyna Szczerbal, Adrianna Wawrzyniak oraz Mikołaj Wędziński.

Część artystyczną rozpoczęto przemówieniem trójki klasowej. Na początku wygłoszono wiersze dla rodziców i zaśpiewano piosenkę pt. „Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu Katarzyny Mueller i Julii Łukaszewskiej. Następnie Adrianna Wawrzyniak wraz z Jakubem Plackowskim zaprezentowali swoje umiejętności taneczne z dedykacją dla pani dyrektor. Wiersz „Rzepka” wykonały Katarzyna Szczerbal i Zuzanna Mueller, wraz z uczniami wcielającymi się w postacie utworu. Potem Joanna Stasiak zagrała na gitarze utwór „Dla Elizy”, który był dedykacją dla wychowawcy z młodszych klas. W następnej kolejności, piosenkę „Póki na to czas” zaśpiewały Natalia Markiewicz i Julia Łukaszewska. Dla pani katechetki Michał Gierszal zagrał na akordeonie utwór  „ Pożegnanie”. Pani polonistce zadedykowano „język polski na wesoło”, który był zbiorem kilku anegdot i żartów związanych z naszym ojczystym językiem. Następnie odegrano skecz „Po co grasz i tak nic nie wygrasz” opracowany przez Mikołaja Wędzińskiego. Dla pań od języków obcych piosenkę „Happy” zaśpiewały Joanna Stasiak i Kaja Drąg wraz z chórem Minionków. Później dla nauczycielek od przyrody, Julia Łukaszewska i Katarzyna Mueller zaprezentowały scenkę pt. „Abra Kadabra hokus pokus”. Umiejętności taekwondo pokazali Klaudia Słoma i Michał Maruszewski dla pani od wf-u.  Następnie Joanna Stasiak, Natalia Konik, Kaja Drąg, Zuzanna Nowak, Igor Piotrowski i Mikołaj Wędziński przedstawili układ taneczny dla pracowników szkoły. Dla wychowawczyni klasy Hanny Jąder Paulina Dziamska, Joanna Hałasowska i Alicja Hermanowska wyrecytowały wiersze o przyjaźni.

Na zakończenie wszyscy absolwenci zaśpiewali piosenkę „To już jest koniec” i  rzucili birety w górę. Po części artystycznej nadszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był wspaniały dzień dla absolwentów i pozostanie na długo w ich pamięci.