Agnieszka, Teodor, Czesław

XXX Biegi im. Dezyderego Chłapowskiego – Turew 2015

W XXX Jubileuszowych Biegach Przełajowych im. Dezyderego Chłapowskiego, które odbyły się w Turwi 3 października br., wzięło udział ponad 600 biegaczy (w tym 88 w biegu głównym na 10 km). W klasyfikacji generalnej biegu głównego zwyciężył pochodzący z Turwi reprezentant Sany Kościan Krzysztof Szymanowski w czasie 32 minut 20 sekund przed Ukraińcem Oleksandrem Kuzmiczowem. Trzecie miejsce zajął Łukasz Złotkowski z ZSP Nietążkowo. Klasyfikację kobiet wygrała Ukrainka Julia Diatlowa przed Arletą Ludwiczak z Altomu Gniezno i Mileną Tomaszyk z Sany Kościan.

W poszczególnych kategoriach biegów młodzieżowych triumfowali - rocznik 2007 i młodsi: Faustyna Szłapka (ZS Nochowo) i Kacper Wojtaszek (SP Racot), roczniki 2005-2006: Marta Wojtkowiak i Oliwer Górny (oboje SP Racot), roczniki 2003-2004: Anna Wojtkowiak (Racot) i Sebastian Matyja (Turew), roczniki 2001-2002: Zuzanna Kuta (ZS 4 Kościan) i Bartosz Sobczyk (Mochy), rocznik 2000: Paula Żak i Miłosz Kozłowski (ZS 4 Kościan), rocznik 1999 i starsi: Sandra Kopczyk (ZSP Nietążkowo) i Sebastian Wasielewski (Sana Kościan).

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali okolicznościowe dyplomy, napoje i posiłek, uczestnicy biegu głównego pamiątkowe koszulki i medale, a najlepsi w poszczególnych kategoriach puchary i nagrody ufundowane ze środków Gminy Kościan i Sany Kościan. Zawody uzyskały ponadto wsparcie finansowe Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Imprezę zorganizowali Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan i Ludowy Klub Sportowy Sana w Kościanie przy wsparciu Powiatowego Stowarzyszenia LZS w Kościanie, Instytutu Badań Środowiska Rolniczego i Leśnego Stacja Badawcza w Turwi, Szkoły Filialnej w Turwi, Klubu Sportowego Tur Turew oraz Zakładu Rzeźnicko-Wędliniarskiego Zbigniewa Domagały z Turwi. Zawody zabezpieczyli także Komenda Powiatowa Policji w Kościanie, Ratownicy Medyczni z firmy Medical Help oraz OSP w Spytkówkach. (md)