Marek, Jarosław, Wasyl

Wyścigi Drezyn Ręcznych w Racocie

W niedzielne popołudnie 14 czerwca 2015 roku odbyły się w Racocie zawody w ramach eliminacji gminnych XI Otwartych Mistrzostw Gościnnej Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych. Zawody rozegrano na dystansie 120 metrów z elektronicznym pomiarem czasu i połączono je z piknikiem drezynowym. Podczas festynu, w którym wzięło udział około 100 amatorów drezyn i rekreacji, dzieci i rodzice mogli skorzystać z rekreacyjnych przejażdżek drezyną ręczną użyczoną przez Krzywińską Kolej Drezynową, drezyną rowerową Międzygminnego Związku Turystycznego „Wielkopolska Gościnna” oraz poczęstunku gastronomicznego. W zawodach drezyn ręcznych wzięło udział 9 czteroosobowych osad. Wygrała drużyna Herkules Konary w rewelacyjnym czasie 24,56 sekundy przed dwiema drużynami z Gminy Jutrosin: Szkaradowo w czasie 25,32 sekundy i Szkaradowo II (26,07). Trzy najlepsze drużyny reprezentowały powiat rawicki. Zawodnicy najlepszych osad otrzymali nagrody rzeczowe i punkty do tegorocznego Grand Prix Mistrzostw Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych, którego finały odbędą się w sierpniu  na dworcu kolejowym w Miejskiej Górce. Najlepsza osada żeńska – Koło Gospodyń Wiejskich Pasierby, otrzymała nagrodę Wójta Gminy Kościan – obiad w restauracji. Organizatorami zawodów byli Międzygminny Związek Turystyczny „Wielkopolska Gościnna” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan przy pomocy OSP Spytkówki. (md)