Jerzy, Wojciech

Mieszkańcy gminy wybrali wójta i radnych

21 października odbyły się w Polsce wybory samorządowe. W całym kraju wybieraliśmy blisko 47 tys. radnych rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Swoich reprezentantów na najbliższe pięć lat wybrali też mieszkańcy gminy Kościan. Frekwencja wyborcza wyniosła 46,92 %, co oznacza, że na 12565 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy, z okazji tej skorzystało 5896 osób. Decyzją wyborców wójtem gminy Kościan został Andrzej Przybyła, który był jedynym kandydatem na to stanowisko. Poparcia udzieliło mu 81,34 % biorących udział w głosowaniu mieszkańców.

Mandaty radnych Gminy Kościan wywalczyli:

- okręg wyborczy nr 1 – Bonikowo, Łagiewniki, Mikoszki, Sepienko – Jan Szczepaniak (PZK)

- okręg wyborczy nr 2 – Czarkowo, Gurostwo (część), Nacław, Widziszewo – Mocek Justyna (PZK)

- okręg wyborczy nr 3 – Gryżyna, Gryżynka, Januszewo, Nielęgowo, Nowy Dębiec, Osiek – Jaworski Michał (PSL)

- okręg wyborczy nr 4 – Kiełczewo – Szymanowski Zbigniew (PZK)

- okręg wyborczy nr 5 – Racot – Jolanta Beszterda (PZK)

- okręg wyborczy nr 6 - Spytkówki, Witkówki, Darnowo, Wyskoć Mała – Marta Hetman (PSL)

- okręg wyborczy nr 7 – Nowy Lubosz – Michalski Henryk (PZK)

- okręg wyborczy nr 8 – Stary Lubosz – Mądry Mirosław (PZK)

- okręg wyborczy nr 9 – Ignacewo, Turew, Wronowo, Wyskoć, Ćwikłowo – Tomasz Klem (PSL)

- okręg wyborczy nr 10 – Choryń, Granecznik, Katarzynin, Wławie -  Nejranowski Mateusz (PSL)

- okręg wyborczy nr 11 - Kurza Góra – Kowalski Marcin (PZK)

- okręg wyborczy nr 12 – Kokorzyn, Pelikan, Krzan – Marieta Szkudlarska (PZK)

- okręg wyborczy nr 13 - Kobylniki, Ponin, Sierakowo, Szczodrowo – Piotrowicz Aurela (PZK)

- okręg wyborczy nr 14 – Stare Oborzyska – Zdzisław Gidaszewski (PZK)

- okręg wyborczy nr 15 – Kawczyn, Kurowo, Nowe Oborzyska, Pianowo – Marcin Adamczak (własny komitet wyborczy)

Warto dodać, że w okręgach wyborczych nr 1, 5, 10, 12 i 14 nazwiska radnych poznaliśmy już przed wyborami, gdyż osoby te nie miały kontrkandydatów, stąd nie oddawaliśmy na nie głosów.