kwietnia
Piotr, Robert, Bogusław

Prezes Waldemar Pawlak z wizytą w Turwi

Spośród tysięcy zawodów są profesje przepełnione szczególną szlachetnością i poświęceniem. Tak bez wątpienia można powiedzieć o służbie strażaków zrzeszonych w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Niecodzienną krótką wizytę mieli przyjemność odbyć druhowie jednostki OSP Turew, których odwiedził Prezes Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnej RP były premier Waldemar Pawlak. Gość odwiedził Turew w drodze do Poznania gdzie odbywał się IV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. wielkopolskiego.

Po zwiedzeniu strażnicy gdzie dokonał okolicznościowego wpisu do kroniki jednostki, udał się na spotkanie w miejscowej gorzelni, która w przyszłym roku obchodzić będzie 100 lecie istnienia. W Gorzelni bardzo szczegółowo cały proces technologiczny omówił gościom Kierownik Gorzelni - Pan Grzegorz Konieczny. W spotkaniu w strażnicy jak i w gorzelni uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Kościan – Pan Andrzej Przybyła oraz Przewodniczący Rady Gminy Kościan – Jan Szczepaniak.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30