maja
Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Wizyta na Węgrzech

W dniach 22-25 września 2017r. delegacja samorządowa Gminy Kościan wraz z druhami OSP Stare Oborzyska odwiedziła partnerską gminę Sumeg na Węgrzech. Nasi węgierscy przyjaciele obchodzili w tych dniach Święto Winobrania połączone pierwszy raz z programem artystycznym poświęconym wielkiemu poecie, jakim był pochodzący właśnie z Sumeg - Sandor Kisfaluty. Podczas wyjazdu nasi druhowie mieli możliwość spotkania się ze strażakami z zaprzyjaźnionej z nami gminy oraz z partnerskiej dla Węgrów gminy Sovata w Rumunii. W trakcie wizyty Burmistrz Laszlo Vegh zapoznał nas m.in. z realizacją budowy basenu kąpielowego w ramach rządowego programu rozwoju bazy sportowej (analogicznie do programu budowy kompleksów boisk „Orlik” w naszym kraju). Była też okazja do wyjazdu nad Balaton oraz omówienie przyszłorocznej wizyty młodzieży z Polski na obozie strażackim w Sumeg. (md)