czerwca
Cyryl, Maryla, Władysław

Wielkanoc z przedszkolakami w bibliotece

Filię Biblioteczną w Starym Luboszu z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odwiedziły trzy grupy z pobliskiego przedszkola. Przedszkolaki z grup Kotków, Wiewiórek i Żabek wysłuchały opowiadania Zofii Staneckiej pt.: „Basia i Wielkanoc”. Sześciolatki natomiast przeniosły się  do Bullerbyn i dowiedziały się jak Święta Wielkanocne obchodzi Lisa i jej przyjaciele. Dzieci stwierdziły, że z chęcią przeniosłyby do naszego kraju zwyczaj przyklejania kartek na plecy ze śmiesznymi napisami oraz zwyczaj przebierania się za czarownice. Dzieci podczas spotkania wykonały także prace plastyczne. Maluchy i średniacy wykonali zajączka wielkanocnego  z drewnianych patyczków. Natomiast uczniowie kl. „0” wykonali szalonego kurczaka na skaczących nogach. Na koniec spotkania przybył zajączek ze słodkościami.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30