października
Marleny, Edwarda, Seweryna

Wielkanoc z przedszkolakami w bibliotece

Filię Biblioteczną w Starym Luboszu z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odwiedziły trzy grupy z pobliskiego przedszkola. Przedszkolaki z grup Kotków, Wiewiórek i Żabek wysłuchały opowiadania Zofii Staneckiej pt.: „Basia i Wielkanoc”. Sześciolatki natomiast przeniosły się  do Bullerbyn i dowiedziały się jak Święta Wielkanocne obchodzi Lisa i jej przyjaciele. Dzieci stwierdziły, że z chęcią przeniosłyby do naszego kraju zwyczaj przyklejania kartek na plecy ze śmiesznymi napisami oraz zwyczaj przebierania się za czarownice. Dzieci podczas spotkania wykonały także prace plastyczne. Maluchy i średniacy wykonali zajączka wielkanocnego  z drewnianych patyczków. Natomiast uczniowie kl. „0” wykonali szalonego kurczaka na skaczących nogach. Na koniec spotkania przybył zajączek ze słodkościami.