Aniela, Sykstus, Joanna

Zmiana rozporządzenia w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem Afrykańskiego pomoru świń

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kościanie przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 06 maja 2015r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń(Dz. U. z 2018r. poz. 290, 328 i 360) posiadacze świń zobowiązani są do prowadzenia rejestru środków transportu do przewozu świń wjeżdżających na teren gospodarstwa.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kościanie informuje, że od dnia 30 stycznia 2019r. obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 stycznia 2019r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. 2019r., poz. 90). Zgodnie z w/w rozporządzeniem w rejestrze środków transportu należy umieszczać także informacje o środkach transportu do przewozu paszy lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego wjeżdżających na teren gospodarstwa.

Wzory oraz sposób wypełniania rejestrów związanych z bioasekuracją gospodarstw utrzymujących świnie są dostępne na stronie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kościanie:

Kliknij - Wzory dokumentacji dotyczącej realizacji rozporządzenia MRiRW z dnia 9 lutego 2018r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

Kliknij - Ulotka informacyjna na temat przestrzegania zasad bioasekuracji gospodarstw oraz przykładowe wzory wypełniania dokumentacji dotyczącej realizacji rozporządzenia MRiRW z dnia 9 lutego 2018r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń