Maria, Marcelina, Marzena

Turniej wsi

W niedzielne popołudnie 28 czerwca 2015 r. Sołtys i Rada Sołecka wsi Turew zorganizowali turniej wsi. W zmaganiach brały udział reprezentacje wsi: Darnowo, Rogaczewo Małe, Wyskoć, Rąbiń i Turew.

Startowano w następujących konkurencjach: przenoszenie wody za pomocą nasyconych materiałów, rzut wypełnionym workiem, przeciąganie ciągnika, przetaczanie opony traktorowej, przeciąganie liny, udzielanie pierwszej pomocy z przenoszeniem poszkodowanego, bojowe ćwiczenia strażackie, wyścigi w workach, jedzenie jabłka powieszonego na sznurku przez dwie osoby Zacięta walka trwała do ostatniej konkurencji – zebrani widzowie ostro dopingowali swoich faworytów. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji poszczególne wsie zajęły następujące miejsca:

I miejsce - Turew – 31 punktów

II miejsce – Rogaczewo Małe – 25 punktów

III miejsce – Wyskoć – 24 punkty

IV miejsce – Darnowo – 23 punkty

V miejsce – Rąbiń.

Wszystkie wioski otrzymały jednakowe nagrody ufundowane prze Gminę Krzywiń, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie, radnych Gminy Kościan Pana Mateusza Nejranowskiego i Pana Tomasza Klema oraz odpowiednie puchary za miejsca I – IV.

Sołtys Darnowa podziękowała organizatorom imprezy za jej wzorowe przygotowanie i przeprowadzenie.

Organizatorzy zadbali również o rozrywki dla najmłodszych: był dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, dziecięce quady, oraz balony na wodzie.

W godzinach wieczornych przy orkiestrze i obficie zaopatrzonym bufecie zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy.

Michał Buchert

Sołtys wsi Turew