Agnieszka, Teodor, Czesław

Turniej o Puchar Wójta Gminy Kościan w Piłce Nożnej

Tegoroczny turniej o Puchar Wójta Gminy Kościan w Piłce Nożnej odbył się na boisku piłkarskim w Racocie. Turniej został rozegrany 26 czerwca 2016r. Wystartowało 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrały drużyny: Tur Turew, UKS Orlik Kokorzyn, Mat Katarzynin, Rywal II Kurza Góra; w grupie B rywalizowały: Danko Choryń, Juna Trans Stare Oborzyska, Old-boys Stary Lubosz, Strzelec Darnowo. Zespoły w fazie grupowej grały systemem „każdy z każdym”, a do półfinałów awansowały dwie najlepsze zespoły z każdej grupy.

W pierwszym  półfinale spotkały się Tur Turew i Old-boys Stary Lubosz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ze Starego Lubosz 4:2. W drugim półfinale zagrały drużyny Juna Trans Stare Oborzyska i UKS Orlik Kokorzyn. Lepszym okazał się zespół ze Starych Oborzysk, wygrywając 7:0

W meczu o miejsce III zagrały drużyny UKS Orlik Kokorzyn i drużyna Tur Turew. Po bardzo wyrównanym meczu zwyciężyła drużyna UKS Orlik Kokorzyn wygrywając 3:2.

W finale zagrały Juna Trans i Old-boys Stary Lubosz. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu wygrała drużyna ze Starych Oborzysk, wygrywając 3:2 i tym samym to oni zdobyli Puchar Wójta Gminy Kościan w Piłce Nożnej w roku 2016.

Wyniki Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kościan w Piłce Nożnej:

I miejsce – Juna Trans Stare Oborzyska
II miejsce – Old-boys Stary Lubosz
III miejsce – UKS Orlik Kokorzyn
IV miejsce – Tur Turew

Wszystkie drużyny finałowe odebrały z rąk Wójta Gminy Kościan – Andrzeja Przybyły  i radnego Gminy Kościan – Michała Jaworskiego puchary oraz nagrody finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Turniej finałowy zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan we współpracy z Klubem Piłkarskim PKS Racot. (ao)