Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Reprezentacja Gminy Kościan najlepsza w VIII Turnieju Samorządowym w Halowej Piłce Nożnej

Już po raz ósmy rozegrany został Turniej Samorządowy w Halowej Piłce Nożnej.

Do rywalizacji, która odbyła się 9 marca na hali sportowej w Racocie, przystąpiło 6 reprezentacji samorządów powiatu kościańskiego. Zespoły składające się z radnych, burmistrzów, wójtów oraz pracowników urzędów gmin i starostwa rywalizowały najpierw w grupach, a następnie w półfinałach i finałach.

Wyniki turnieju:

I miejsce – Gmina Kościan

II miejsce – Miasto i Gmina Śmigiel

III miejsce – Starostwo Powiatowe w Kościanie

IV miejsce – Miasto i Gmina Czempiń

V miejsce – Miasto Kościan

VI miejsce – Miasto i Gmina Krzywiń

Tegoroczna rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Po raz pierwszy zwyciężyła drużyna Gminy Kościan w składzie: Mirosław Mądry, Marcin Kowalski, Marcin Adamczak, Maciej Grząślewicz, Łukasz Ziomek, Marcin Marciniak, Michał Jaworski oraz Sebastian Stanisławiak.

Puchary i dyplomy drużyny odebrały z rąk Wójta Gminy Kościan Pana Andrzeja Przybyły, zastępcy przewodniczącego Rady Gminy Kościan Pana Henryka Michalskiego i radnej Jolanty Beszterdy.

Na trybunach hali w Racocie zasiadło wielu samorządowców i pracowników urzędów, którzy dopingowali swoich kolegów.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie, a puchary dla wszystkich drużyn oraz poczęstunek ufundowano ze środków Gminy Kościan. (ao)