Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Termomodernizacja i remont świetlicy w Krzanie

W dniu 02.02.2016 r. Gmina Kościan podpisała umowę z Firmą Handlowo – Usługową Małgorzaty Odważnej z Kamieńca na wykonanie robót budowanych polegających na termomodernizacji i remoncie świetlicy wiejskiej w Krzanie.

Zakres inwestycji obejmuje termomodernizację budynku świetlicy, w tym ocieplenie ścian zewnętrznych i izolację dachu, wymianę pokrycia dachowego, wymianę stolarki okiennej  i drzwiowej, wymianę podłoży i posadzek z płytek ceramicznych, wykonanie nowych tynków i okładzin wewnętrznych wraz z malowaniem, montaż sufitu podwieszanego w sali świetlicy, wymianę instalacji elektrycznej i oświetleniowej oraz sanitarnej wraz z montażem nowego wyposażenia łazienek, przewidziano również  także budowę zbiornika bezodpływowego. Inwestycja obejmuje również przebudowę wewnętrznej instalacji gazowej wraz z ogrzewaniem gazowym.

Wartość planowanych prac wynosi 339.910,50 zł brutto, natomiast termin zakończenia robót ustalono do dnia 29.04.2016 r.

Ponadto na realizację zadania Gmina Kościan złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu na udzielenie pożyczki umarzalnej.