Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym Par Deblowych

XVI Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym Par Deblowych, które odbyły się 1 grudnia 2019 roku w hali sportowej w Racocie, zgromadziły aż 26 drużyn. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach i zaliczane były do rywalizacji sołectw. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się para reprezentująca Turew: Katarzyna Szczerbal i Urszula Szczerbal. Drugie miejsce zajęły Julia Bentka i Natalia Bentka reprezentujące Nowy Dębiec. W kategorii mężczyzn „open” zgłosiły się 24 pary, które zostały podzielone na 4 grupy w których rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do rundy finałowej awansowały po dwie drużyny i rozgrywały mecze systemem pucharowym.

Wyniki kategorii open:
1 miejsce – Seider Przemysław, Jarosław Karlitz (Pelikan)
2 miejsce – Białas Piotr, Dębski Bartosz (Wyskoć)
3 miejsce – Heese Jakub, Godek Maciej (Nacław)
4 miejsce – Bentka Dominik, Bentka Bartosz (Nowy Dębiec)
5 miejsce – Nowakowski Szymon, Piasecki Wojciech (Kiełczewo)
6 miejsce – Gozdek Łukasz, Walkowiak Marcin (Katarzynin)
7 miejsce – Borowiak Adam, Borowiak Paweł (Choryń)
8 miejsce – Szczerbal Przemysław, Zięba Patryk (Turew)

Najlepsze pary turnieju  otrzymały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowane zostały ze środków Gminy Kościan. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.