Adolf, Leon, Tymon

Szóstoklasiści ze Starego Lubosza pożegnali mury szkoły

„My  dziś  piosenką  pożegnamy  Was” -  pod  takim  hasłem  uczniowie  najstarszej  klasy  w  Szkole  Podstawowej w Starym Luboszu spotkali  się  wraz  z  zaproszonymi  gośćmi  w  sali  gimnastycznej.  Uroczystość  rozpoczęto  polonezem.  W  takt  podniosłej  i  dostojnej  muzyki na  salę  wkroczyli  główni  aktorzy  tej  uroczystości.  Po  bardzo  efektownym  i  pełnym  różnorakich  figur  polonezie,  zaproszonych  gości  powitała  przewodnicząca  samorządu  szklonego – Jagoda  Zemler. W  pierwszej  części  głos  zabrała  pani  dyrektor,  która  z  żalem  żegnała   absolwentów,  życząc  im  szerokiej  drogi.  Rodzicom,  podziękowała  za  współpracę  i  pomoc  szkole. Ważnym  punktem  uroczystości  było  wręczenie  świadectw,  nagród  i  listów  gratulacyjnych  dla  prymusów  szkoły  i  ich  rodziców oraz  stypendiów  ufundowanych  przez  wójta  gminy  Kościan. Absolwenci   złożyli  uroczyste  ślubowanie,  po  którym  nastąpiła  część  artystyczna,  która  rozbawiła  wszystkich,  a  także  wzruszyła  do  łez  zebranych  na  sali  gości. Po  tej  części  uroczystości  wszyscy  zostali  zaproszeni  na  wspólny  poczęstunek  przygotowany  przez  rodziców.