Agnieszka, Teodor, Czesław

Gala szkolna w Starych Oborzyskach

Dnia 14 czerwca 2019 roku odbyła się w Zespole Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach uroczysta Gala Szkolna z okazji zakończenia pracy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach. W uroczystości, oprócz zaproszonych gości, uczestniczyli przyjaciele z czeskiego Bohdalowa, którzy w tym terminie gościli w Polsce. Podczas uroczystości podsumowano 20 lat pracy szkoły. Gimnazjum w Starych Oborzyskach było prężnie działającą, nowoczesną, bardzo dobrze wyposażoną placówką edukacyjna z doskonałą kadrą pedagogiczną. Uczniowie tej szkoły uczestniczyli w bardzo bogatej ofercie edukacyjnej. Osiągali wysokie wyniki w nauce. Wzięli udział w ponad 20 dużych projektach edukacyjnych, niezliczonych wycieczkach i wyjazdach, obozach letnich i zimowych. Od 15 lat współpracowali ze szkołą z czeskiego Bohdalova. Przez te lata mury szkoły opuściło 1439 absolwentów! Obecnie po 20 latach w wyniku reformy edukacji szkoła została włączona do ZS w Starych Oborzyskach. Dyrekcja szkoły, grono pedagogicznego oraz uczniowie dziękują wszystkim bardzo serdecznie za wieloletnią współpracę, niezapomniane chwile i dobrze wykorzystany czas.