Agnieszka, Teodor, Czesław

Pierwsza grupa ratowników wróciła z Sulęczyna

W dniach 8-10 września 2017r. grupa pilarzy przebywała w Gminie Sulęczyno w ramach akcji pomocy poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach.

Wyjazd do Sulęczyna była odpowiedzią na apel Wójta Gminy Kościan. Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia Rada Gminy Kościan podjęła stosowną uchwałę o przekazaniu 100 tysięcy złotych na pomoc poszkodowanym.

Gminę Kościan reprezentowali druhowie: Grzegorz Stanisławiak (Komendant Gminny OSP) oraz Robert Ziemniak z OSP Racot, Wasielewski Tomasz oraz Wasielewski Kamil z OSP Kokorzyn, Karol Bobrowski z OSP Gryżyna, Przemysław Maćkowiak z OSP Stare Oborzyska. Grupę ochotników wsparł Maciej Szymczak – Komendant Straży Miejskiej.

Przez dwa dni udzielali oni pomocy rodzinie Pana Stefana Pobtockiego z Kłodna (Gmina Sulęczyno). W wyniku zdarzenia stracił on około 65% swego lasu. Dotychczas miał 30 ha lasu oraz 25 ha ziemi ornej.

Na pamiątkę swojej wizyty Pan Maciej Szymczak wykonał rzeźbę z powalonego drzewa przy której ratownicy zrobili sobie wspólne zdjęcie.

W dniach 22-24 września wyjeżdża druga około 20-osobowa grupa ochotników do pomocy mieszkańcom Sulęczyna.

Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie akcji firmie Lomania Szczodrowo oraz Stacji Paliw Pana Krzysztofa Antczaka za przekazanie oleju napędowego oraz paliwa wykorzystanego na transport druhów oraz prace niezbędnych pilarek.