Aleks, Grzegorz, Aleksander

Obchody Święta Niepodległości

Uroczyste obchody Święta Niepodległości tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta w intencji ojczyzny w kościańskim kościele farnym. Następnie na rynku odbyły się uroczystości patriotyczne z udziałem Kompanii Honorowej 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”. Od godziny 10.00 - 15.00 pod Ratuszem można było obejrzeć prezentację sprzętu wojskowego. Największą atrakcją był czołg Leopard 2A4 z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Przez kilka godzin przy czołgu ustawiały się długie kolejki odwiedzających, którzy wytrwale czekali na to, aby zobaczyć czołg od środka. Obchodom towarzyszyła wystawa prac Henryka Zięby pt. „Orły polskie 1222-1993. Rzeźby w drewnie” w Muzeum Regionalnym. Wielką atrakcją w tym roku był orzeł przedni, którego przywiózł sokolnik Pan Krzysztof Staniszewski. Miał on prezentować symbol naszego państwa. Dla zainteresowanych była też grochówka z kuchni polowej.

W uroczystościach Gminę Kościan reprezentowali Henryk Bartoszewski – Zastępca Wójta Gminy Kościan, Marieta Szkudlarska – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kościan oraz jan Szczepaniak – Przewodniczący Rady Gminy Kościan.

fot koscian.net/ARPINIU