Aniela, Sykstus, Joanna

Świąteczne odwiedziny seniorów

Wójt Gminy Kościan - Andrzej Przybyła wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie - Bożeną Lewińską, odwiedzili 25 najstarszych mieszkańców Gminy Kościan. Okazją do spotkania był zbliżający się koniec roku, a odwiedziny miały miejsce tuż przed świętami Bożego Narodzenia.  Odwiedzane były osoby, które w bieżącym roku skończyły 90 lat (14 osób), a także wszyscy 95-latkowie i starsi (11 osób). Wszystkim osobno przekazano życzenia świąteczno – noworoczne wraz ze skromnymi upominkami. Jubilaci byli mile zaskoczeni i cieszyli się ze spotkania, dziękując za pamięć o nich. Wielu z nich nie ukrywało wzruszenia. Wśród osób, które dożyły szacownego wieku przeważają kobiety (17), a najstarsza mieszkanka gminy Kościan obchodziła w październiku br.  swoje 100 urodziny.