Julia, Erwina, Benedykt

Sukces uczennic z Zespołu Szkół w Starych Oborzyskach

Uczennice oddziałów gimnazjalnych w ZS w Starych Oborzyskach otrzymały w dzień zakończenia roku szkolnego ogromne wyróżnienie. Zostały laureatkami IV edycji konkursu "Nasz pomysł na ochronę środowiska " organizowanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Na konkurs nadesłano ponad 390 prac, a nasze dziewczyny otrzymały I wyróżnienie, dzięki pięknie wykonanemu komiksowi na temat właściwej segregacji odpadów i właściwego palenia w piecach. Każda z uczennic otrzymała dyplom oraz piękny laptop, który z pewnością im się przyda do dalszej nauki. Dzięki Julii Skrzypek, Zuzannie Krupce oraz Weronice Mani, uczennicom klasy 3b gimnazjum, szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 2500 złotych, dyplom, tablicę pamiątkową oraz piękną drzewko wierzbę, którą zasadzimy na boisku szkolnym.  Dyplom otrzymała także Gmina Kościan, za podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz Przewodniczący Rady Gminy Kościan pan Jan Szczepaniak. Serdecznie gratulujemy dziewczynom, a Państwu przypominamy, ze nie tylko warto ale należy dbać o środowisko.