Adolf, Leon, Tymon

Stypendyści Chłapowskiego

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kościan miało miejsce ogłoszenie dwóch stypendystek Stowarzyszenia Oświatowego im. Dezyderego Chłapowskiego. Stypendium roczne otrzymała Weronika Kośmider, mieszkanka Witkówek, absolwentka Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie, obecnie uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie, laureatka w roku 2016 Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego i uczestniczka etapu ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Jej zainteresowania to biologia, muzyka, film i japonistyka. Po ukończeniu liceum planuje studia medyczne. Stypendium roczne otrzymała również mieszkająca w Widziszewie Patrycja Kozłowska, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie. W roku 2015 zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kapel Ludowych, II miejsce w Konkursie Młodych Dudziarzy i Skrzypków oraz II miejsce podczas Festiwalu Folkloru Polskiego. Patrycja najchętniej gra na skrzypcach, ale interesuje ją również fotografowanie zwierząt oraz historia starożytna. W przyszłości planuje studia archeologiczne. Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji planów i marzeń. (md)